O športových triedach

viac ...                             viac ...

V školskom roku 2014/2015 bola v Základnej škole v Turanoch premiérovo otvorená športová trieda pre pohybovo nadaných žiakov 5. ročníka. Činnosti v rámci športovej triedy sú určené na systematickú prípravu talentovaných žiakov, ktoré sú súčasťou vyučovania a sú zamerané predovšetkým na optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov, ale aj na mentálnu odolnosť pri športových zápoleniach. Naša základná škola poskytuje výborné priestorové, materiálne aj personálne zabezpečenie pre plnenie cieľov športovej prípravy.

Tréningy športovej  prípravy zabezpečujú kvalifikovaní učitelia a licencovaní tréneri v jednotlivých športoch.

Dotácia hodín pre športovú triedu:

• 3 hodiny týždenne telesnej a športovej výchovy (v rámci vyučovania)
  • 3 hodiny týždenne športovej prípravy (v rámci vyučovania)
  • 3 hodiny týždenne špecializovanej športovej prípravy (popoludňajšie tréningy)

Do športovej triedy si môžu dať prihlášku žiaci 4. ročníka základnej školy.

Kritéria prijatia do športovej triedy:

• zdravotná spôsobilosť žiaka
  • úspešné zvládnutie testov všeobecnej pohybovej výkonnosti (beh na 50 m, skok z miesta, hod plnou loptou, 6 minútový beh)
  • absolvovanie psychologickej diagnostiky
  • veľmi dobré správanie žiaka a dobré vyučovacie výsledky
  • záujem žiaka o zvolený šport a podpora rodičov
  • súhlas zákonného zástupcu so zaradením do športovej triedy

Presný dátum a čas konania motorických testov všeobecnej pohybovej výkonnosti uchádzačov do športovej triedy sa po uverejnení dozviete kliknutím na tento odkaz: Oznamy, prípadne na našej webovej stránke v menu podstránky Športové triedy - Oznamy.

Dokumenty týkajúce sa športových tried si môžete nájsť kliknutíť na tento odkaz: Dokumenty na stiahnutie, prípadne na našej webovej stránke v menu podstránky Športové triedy - Dokumenty na stiahnutie.

V prípade, že Vás predchádzajúce informácie zaujali, neváhajte nás osloviť kliknutím na odkaz: Kontakt na tejto podstránke alebo na titulnej stránke školy.