O projekte

Úspešný projekt Erasmus +

Minulý školský rok v mesiacoch marec-máj 2015 sa na našej škole pripravoval medzinárodný projekt v rámci programu Erasmus+ pod názvom „PRIDAJ SA K NÁM, PODPOR MŇA! (JOIN US, SupPORT Me!)  Projekt na schválenie Európskej komisii a Európskej agentúre pre špeciálne potreby a inkluzívne (integrované) vzdelávanie predložil Istituto Comprensivo “Pietro Egidi” v meste Viterbo  (Taliansko).

Iniciátorom zapojenia sa našej školy do projektu bola pani učiteľka Mgr. art. Hrnčiarová, ktorej v mesiaci august bolo oznámené, že projekt bol úspešne schválený a naša škola bola prizvaná k spolupráci. Správa nás všetkých veľmi potešila, lebo byť vybraný z množstva prihlásených škôl pre nás znamená poctu reprezentovať naše Slovensko a je to aj  záväzok čo najlepšie sa zhostiť všetkých aktivít, ktoré projekt zahŕňa.

Cieľom projektu je zamerať sa na dve disciplíny hudbu a šport, ktoré sú vhodné na osvojenie si inkluzívnych metód práce so žiakmi so špeciálnými výchovno-vzdelávacími potrebami. Vďaka virtuálnej mobilite, otvoreným vzdelávacím zdrojom a využitiu IKT budú do vzdelávania zavádzané nové formy práce, ktoré nasmerujú žiakov k ambícii  a aj potrebe vzdelávať sa. Zároveň budú kodifikované dva nové profily inkluzívneho vzdelávania pre učiteľov.

Na dosiahnutie ašpiračného cieľa je do projektu zapojených  5 škôl (Taliansko - koordinátor, Slovensko, Estónsko, Rumunsko a Turecko) a 5 vedeckých súkromných partnerov (Taliansko, Litva, Belgicko, Švédsko a Veľká Británia). Každá škola zaangažuje do aktivít 10 žiakov , 5 intaktných a 5 s ŠVVP vo veku 11 až 13 rokov, troch učiteľov a jedného riaditeľa školy. Z vedeckých súkromných partnerov  budú  na  projekte participovať niekoľkí  výskumní pracovníci, ktorí budú zároveň školiteľmi.

Projekt prinesie dlhodobé benefity na miestnej, národnej, európskej a medzinárodnej úrovni. Umožní budovať dialóg a dlhodobú spoluprácu so zainteresovanými stranami  v oblasti rozvoja a výmeny osvedčených postupov  týkajúcich sa  inkluzívnych metód výučby  prostredníctvom hudby a športu.

Prezentacia_Erasmus_.pptx