Druhé projektové stretnutie (Camp 2), Osijek 4.10.2021 – 8.10.2021

V rámci projektu Erasmus+ sme navštívili partnerskú školu v Osijeku. Stihli sme to tesne pred vypuknutím korony v dňoch 4. – 8. októbra 2021. Na tejto mobilite sa zúčastnili žiaci a učitelia z Rumunska, zo Slovenska a z Chorvátska. Partneri z Bulharska a Talianska sa k nám z dôvodu Covidu -  19 pripojili virtuálne cez internet. Chorvátski priatelia nám pripravili týždeň nabitý športom. Cieľom návštevy bolo štúdium metodiky atletických disciplín šprintov a skokov tak, ako ich učia v Chorvátsku. Venovali sa nám členovia atletického klubu v Osijeku. Ambasádorom stretnutia bol Ivan Horvat, skokan o žrdi, ktorý na majstrovstvách sveta juniorov v atletike 2012 v Barcelone získal striebornú medailu a súťažil aj na Letných olympijských hrách v roku 2012. Veľmi pútavo rozprával  o svojich začiatkoch spojených so športom, o tréningovom programe a životospráve. Viedol tréning skoku do výšky a názorne nám ukazoval jednotlivé fázy skoku. V obrovskej a hodnotne vybavenej telocvični školy sa trénovalo veľmi dobre. Súčasťou areálu školy je aj tartanová dráha, kde sme trénovali šprinty pod vedením skúsenej atlétky. Tréningový program nenarušilo ani daždivé počasie, nakoľko sme sa presunuli do športovej haly, kde pokračoval tréning aj záverečné preteky.  V čase mimo tréningov sme navštívili futbalový štadión Gradski Vrt, kde hrali aj slovenskí futbalisti.  Pri pamätníku tanku a Fiatu sme si pripomenuli okamihy občianskej vojny v Juhoslávii. Absolvovali sme prednášku o zdravom stravovaní a mali sme možnosť pripraviť si vitamínovú bombu z pripravených surovín. Žiaci komunikovali v anglickom jazyku a našli si aj nových priateľov. Týždeň ubehol veľmi rýchlo a my sa tešíme na ďalšie stretnutia, dúfajme, že budeme zdraví. Členovia slovenskej výpravy boli: Mgr. Anton Garaj, Mgr. Miroslav Klučiarovský, Mgr. Tatiana Otrubová, Lea Bačeová, Ester Beránková, Karolína Dubovcová, Sofia Kevešová, Alexandra Kocholová a Tatiana Lušňáková.

Mgr. Tatiana Otrubová